Bikerniekuose – Lietuvos drifterių triumfas (2 video)

Šį savaitgalį Rygoje startavo 2022-ųjų Baltijos drifto čempionatas. Bikerniekų trasoje susirinko street, semipro ir pro lygų atstovai. Daugiausiai dėmesio susilaukė pro lygos važiavimai – čia Lietuvą atstovavo septyni sportininkai.

AS Photography nuotr.

Permainingu oru vykusioje kvalifikacijoje nugalėjo estas Kevin Pesur – jo važiavimas buvo įvertintas 84 balais. Geriausiai iš lietuvių pasirodė Valdas Vindžigelskis, surinkęs 80 taškų ir iškovojęs antrą vietą.

AS Photography nuotr.

Donatas Macpreikšas su 74-ais liko ketvirtas, Gediminas Levickas (62 balai) buvo klasifikuotas septintas, Gediminas Ivanauskas (59 balai) – devintas.

Kvalifikacijos neįveikė Kęstutis Telmentas, Silvestras Bieliauskas ir Sandra Janušauskaitė.

AS Photography nuotr.

Top 16

Top 16 etape kovoje G. Ivanauskas paskutiniame trasos posūkyje apsisuko ir nusileido latviui Rolands Berzinš taip baigdamas savo pasirodymą Rygoje.

G. Levickas buvo pranašesnis už Janį Jurka (važiuodamas “chase run” latvis taip pat apsisuko paskutiniame trasos posūkyje) ir pateko tarp aštuonių geriausių.

AS Photography nuotr.

Top 8

Top 8 kovose D. Macpreikšas įveikė Jako Pino, kuris po avarijos su Kristjan Salmre važiavimo su skolinta mašina.

AS Photography nuotr.

Kvalifikacijos rezultatai lėmė, jog antrame varžybų etape V. Vindžigelskis susitiko su G. Levicku. Teisėjų nuomone, pirmųjų važiavimų metu klydo abu sportininkai, tad buvo paskirtas “one more time”. Čia savo pranašumą įrodė Valdas ir pateko į pusfinalį.

Top 4

Pirmame pusfinalyje Donatas buvo pranašesnis už R. Berzinš ir pateko į finalą. Kitoje Top 4 kovoje V. Vindžigelskis pasinaudojo esto Ao Vaida klaida paskutiniame trasos posūkyje ir iškopė į paskutinį varžybų etapą.

AS Photography nuotr.

Finalas

Finalinė kova tarp lietuvių vyko lyjant lietui – pirmojo važiavimo abu sportininkai padarė klaidelių, o susikeitus vietomis arčiau varžovo buvo D. Macpreikšas, kuris ir iškovojo pergalę Rygoje. Trečia vieta atiteko Estijos atstovui A. Vaida.

Donato Macpreikšo ir Kęstučio Telmento komantaras

Valdo Vindžigelskio komentaras:

Antrasis Baltijos drifto čempionato etapas vyks birželio 3-4 dienomis Latse rally park trasoje, Estijoje. Lietuvos pro lygos čempionatas prasidės šį šeštadienį, gegužės 21 dieną, Kuršėnuose.

1 comment
Parašykite komentarą
Ankstesnis straipsnis

Drifto komitetas paskelbė komandinės įskaitos dalyvius

Kitas straipsnis

K. Telmentas ir D. Macpreikšas važiuos po viena vėliava (video)

Susiję straipsniai:

Naršydami Driftas.lt puslapyje ir StatauSkersą el. parduotuvėje sutinkate, jog naudojame slapukus, kurie užtikrina sklandų apsipirkimą. Daugiau informacijos