Europos Drifto Čempionate – Benedikto Čirbos podiumas

Šį savaitgalį, Austrijoje, įvyko pirmieji du šių metų Europos Drifto Čempionato etapai, kuriuose varžėsi ir du sportininkai iš Lietuvos – Benediktas Čirba ir Gediminas Ivanauskas.

Pirmųjų varžybų kvalifikacijoje nugalėjo norvegas Tor Arne Kvia, surinkęs 97 taškus. B. Čirba pelnė 92 ir užėmė penktą vietą, o G. Ivanauskas su 64 taškais liko 29-as.

Top 32 etape Benediktas įveikė austrą Christopher Bohm, o Gediminas nusileido lenkui Adam Zalewski. Top 16, sugedus Stavros Grillis technikai, B. Čirba be kovos žengė į Top 8 etapą, kuriame susitiko su A. Zalewski. Kova buvo aštri ir įtempta, tačiau po ilgų diskusijų teisėjai pergalę skyrė Lenkijos atstovui.

Sekmadienį vykusiame antrame etape, kvalifikacijoje, geriausias buvo airis Conor Shanahan, surinkęs 98 taškus. B. Čirba pelnė 89 taškus ir vėl užėmė penktą vietą. G. Ivanauskas kvalifikacijoje surinko tik 49 taškus ir į porinius važiavimus nepateko.

Top 32 B. Čirba įveikė ukrainietį Rostyslav Rarachovski, o aštuntfinalyje – Prancūzijos atstovą Axel Francois.

Kvalifikacijos rezultatai lėmė, jog jau Top 8 kovose Benediktas susitiko su vienu iš čempionato favoritų – airiu Jack Shanahan. Važiavimo metu sugedus pastarojo Toyota GT86 pavarų dėžei sportininkai susidūrė trasoje, o teisėjai pergalę skyrė mūsų šalies atstovui, B. Čirbai.

Pusfinalyje, lietuvis puikiu važiavimu įrodė savo pranašumą prieš lenką Adam Zalewski ir pateko į finalą. Kovoje su Lenkijos atstovu, Piotr Więcek, Benedikto BMW E92 bolido sankaba atleido vadžias ir vilnietis turėjo pripažinti varžovo pranašumą.

Antra vieta DMEC – geriausias Lietuvos atstovų pasiekimas Europos Drifto Čempionatų istorijoje. Po puikaus pasirodymo Austrijoje, B. Čirba užima trečią vietą šių metų čempionato įskaitoje ir nuo antros vietos atsilieka vos 3 taškais. Pirmauja – P. Więcek.

Trečias ir ketvirtas Europos Drifto Čempionato etapas vyks liepos 30 – rugpjūčio 1 dienomis Rygoje, Bikerniekų trasoje.

Ankstesnis straipsnis

Pirmame Baltijos Drifto Čempionato etape – B. Čirbos pergalė

Kitas straipsnis

2021 Lietuvos Drifto Čempionato PRO lygos 3 etapo rezultatai

Susiję straipsniai:

Naršydami Driftas.lt puslapyje ir StatauSkersą el. parduotuvėje sutinkate, jog naudojame slapukus, kurie užtikrina sklandų apsipirkimą. Daugiau informacijos