Formula Drift varžybų vadovas atsako į svarbiausius klausimus

Atriedant naujam Formula Drift sezonui, pamažu aiškėja pagrindinės sezono detalės ir svarbi informacija ne vien dalyviams, tačiau ir visai FD bendruomenei.

Kol pradės šilti oras ir ateis laikas kaitinti padangas, Formula Drift varžybų vadovas, Kevin Wells’as, trumpai apibūdina ir atsako į svarbius klausimus apie pagrindinius FD reikalavimus.

Čia – viskas ką turi žinoti ↓

Kaip tapti Formula Drift vairuotoju?

Yra du būdai: dalyvauti PRO AM serijoje arba pateikti dalyvavimo paraišką.

Koks turi būti vairuotojo amžius?

Minimalus barjeras – 18 metų. Tačiau jei pasisekė ir turi leidimą – gali pradėti net ir 16-os.

Ar yra kokie nors apribojimai varikliams?

Nėra. Jei nori dalyvauti su hibridiniu arba elektriniu varikliu, reikia atlikti atitinkamas patikras, jog būtų užtikrinta tvarka. 

O kaip dėl kėbulų? Ar yra reikalavimai jiems?

Iš esmės – galima viskas, kas turi penkias arba mažiau durų. Vienintelis no-go: Formula Drift negalima dalyvauti su sunkvežimiais arba SUV tipo automobiliais.

Transmisijos?

Žemesnėje, PROSPEC, klasėje – draudžiamos sekvencinės pavarų dėžės. Taip pat, negalima naudoti automatinių pavarų dėžių bei dvigubos sankabos.

Ką reikia žinoti apie padangų dydį?

PROSPEC klasėje dalyviai važiuoja su reglamentuotomis padangomis. PRO klasėje, padangos plotis yra susietas su automobilio svoriu: sunkesnis automobilis – platesnė padanga.

Kaip veikia taškų sistema? Ką vertina teisėjai?

Taškai skiriami panašiai kaip ir  Europos Čempionate. Už 1-ą vietą poriniuose skiriama 100 taškų, už 2-ą – 91, už 3-ią – 80. 2022-ųjų sezone, taškais bus įvertinti trys geriausi kvalifikacijos pasirodymai – atitinkamai 3, 2 ir 1 tašku.

Kalbant apie teisėjavimą, porinėse kovose lyginami Lead vs Lead ir Chase vs Chase važiavimai. Kvalifikacija turi kelis vertinimo kriterijus: linija, kampas ir stilius (fluidity ir commitment – stiliaus aspektai)

Kokio dydžio yra startiniai sezono mokesčiai?

Sezono  startinis mokestis, PROSPEC klasėje – 2500$ (apie 2200 €), PRO klasėje –  6400$ (apie 5660 €)

Pilnas interviu – Formula Drift Youtube paskyroje↑

Su dideliu nekantrumu laukiamas, 2022-ųjų metų, Formula Drift, sezonas žada aštrias kovas, gilius kampus ir dar daugiau! Dalyvių gretose puikuojasi ir gerai žinomas tautietis – Aurimas Bakčis. Kaip jam seksis naujame sezone – paaiškės kiek vėliau.

Ankstesnis straipsnis

Simas Kvietkauskas #6

Kitas straipsnis

Išskirtinis turinys registruotiems vartotojams

Susiję straipsniai:

Naršydami Driftas.lt puslapyje ir StatauSkersą el. parduotuvėje sutinkate, jog naudojame slapukus, kurie užtikrina sklandų apsipirkimą. Daugiau informacijos