Omano Drifto Čempionato įdomybės

Šiandien prasideda pirmasis, 2022-ųjų metų, Omano Drifto Čempionato etapas. Varžybos pirmą kartą surengtos 2018-aisiais, o pastaraisiais metais nevyko dėl mirtinos ligos.

Muskate nenugalimas J. Deane

2018-aisiais, Omane, nugalėtojo titulą pelnė airis James „Mašina“ Deane, antras liko Ahmad Daham iš Jordanijos.

James Deane nuotr.

Po metų, Drift Masters ir Formula D čempionas titulą apgynė, už nugaros palikęs lenką Piotr Więcek. Trečias liko Lietuvos atstovas Andrius Vasiliauskas. Antrame etape, finale, Andrius nuleido J. Deane, o trečiame etape – lipo ant trečiosios vietos pakylos.

Cynthia Lyane Drift Queen nuotr.

2020-aisiais į Omaną atvyko gausesnė pasaulio drifterių kompanija – Tekančios Saulės šalies atstovas Daigo Saito, olandas Sebastian Fontijn, latviai Nikolass „Niknak“ Bertans ir Kristaps Bluss, airis Alan Hynes bei ukrainietis Serhii Kremets. Čempionu, trečią kartą iš eilės, tapo J. Deane, tik trimis taškais aplenkęs S. Fontijn.

A. Vasiliauskui čempionatas tąkart nebuvo itin sėkmingas – lietuvis dalyvavo tik dvejose varžybose, kuriose iškrito Top 32 bei Top 16 etapuose ir bendroje įskaitoje užėmė 14 vietą.

Apie šių metų dalyvius gali skaityti čia.

Oman Automobile Association nuotr.

Taškų sistema

Už pergalę kvalifikacijoje sportininkui skiriami 8 taškai, antra vieta gauna – 7, trečia – 6, ketvirta – 5, penkta – 4, šešta – 3, septinta – 2, aštunta – 1.

Varžybų nugalėtojas į metinę įskaitą nusineša 25 taškus, finale pralaimėjęs sportininkas – 20. Trečią vietą užėmusiam drifteriui skiriama 16 taškų, ketvirtą – 14. Pralaimėję Top 8 kovose gauna po 12 taškų, Top 16 – 10, Top 32 – 5.

Driftas.lt padės Tau sekti įvykius šių metų sezone bei pristatys karščiausias naujienas iš čempionato – stay tuned! 😉