Pirmojo etapo PRO lygos poriniai važiavimai

Pirmąjį birželio savaitgalį, Šiaulių darbo rinkos mokymo centro autodrome, įvyko pirmasis Lietuvos drifto čempionato etapas, kuris buvo svarbus dėl kelių priežasčių.

Kuršėnuose įsikūręs autodromas jau kurį laiką buvo liaupsinamas gausios drifto bendruomenės, tačiau šioje vietoje iki šiol nebuvo surengtos nei vienos „PRO“ lygos varžybos, kuriose dėl nugalėtojo taurės varžosi tik patys pajėgiausi Lietuvos drifteriai.

Praėjusių metų Lietuvos drifto čempionato batalijos parodė, jog nugalėtojo taurės troškimas dega ne vieno piloto akyse – dėl pagrindinio trofėjaus čia įnirtingai kovojo Andrius Vasiliauskas, Benediktas Čirba, Donatas Macpreikšas ir Valdas Vindžigelskis bei Gediminas Ivanauskas.

Kvalifikacija

Įtemptoje kvalifikacijoje nugalėjo 2018 ir 2019 m. čempionas Benediktas Čirba, kurio važiavimą teisėjai įvertino 94 balais. Vos tašku mažiau surinko pernai metų Lietuvos drifto karalius Andrius Vasiliauskas. Būtent šie du sportininkai buvo laikomi favoritais nugalėti šių metų Lietuvos drifto čempionate.

Poriniai važiavimai

Poriniuose važiavimuose netrūko dramos – kentėjo trasos atitvarai, teisėjai skyrė ne vieną pakartotinį važiavimą, o vakaro vinimi tapo visų lauktas finalas, kuriame susitiko du amžini priešininkai – A. Vasiliauskas ir B. Čirba.

Šį kartą savo pranašumą įrodė Andrius, kuris ir tapo čempionato lyderiu. Trečioji vieta atiteko D. Macpreikšui.

„Su Benu susipešėme kaip du nuožmūs ir pergalės siekiantys lenktynininkai. Vis dėlto, šį kartą pergalę lėmė ganėtinai akivaizdus mano bolido pranašumas. Didžiausią skirtumą buvo galima įžvelgti paskutinėje trasos dalyje, leidžiantis nuo kalno link paskutinio trasos posūkio. Toje vietoje buvo matomas didžiausias automobilių pajėgumų skirtumas, kuris man leido greičiau išvažiuoti iš posūkio ir atitrūkti tiesiojoje“, – finalinio važiavimo prisiminimais dalinasi Andrius Vasiliauskas.

Antrasis Lietuvos drifto čempionato etapas vyks už dviejų savaičių Kačerginės Nemuno žiede.

Ankstesnis straipsnis

Pirmojo PRO lygos etapo kvalifikacijos važiavimai

Kitas straipsnis

Klausimėlis pirmame Lietuvos Drifto Čempionato etape

Susiję straipsniai:

Naršydami Driftas.lt puslapyje ir StatauSkersą el. parduotuvėje sutinkate, jog naudojame slapukus, kurie užtikrina sklandų apsipirkimą. Daugiau informacijos