Rygoje vyko 2 Europos Drifto Čempionato etapai

Savaitgalį, Rygoje, vyko trečiasis ir ketvirtasis Europos Drifto Čempionato etapai, kuriuose dalyvavo ir trys lietuviai – Andrius Vasiliauskas, Benediktas Čirba ir Gediminas Ivanauskas.

Trečiojo etapo kvalifikacijos nugalėtoju tapo airis James Deane, surinkęs 91 tašką. Tarp lietuvių geriausiai pasirodė B. Čirba surinkdamas 84 taškus ir užimdamas 7 vietą. Andrius Vasiliauskas jau po pirmųjų treniruočių susidūrė su variklio problemomis, tad kvalifikacijoje nedalyvavo, o G. Ivanauskas tarp 32 geriausių nepateko.

Top 32 etape B. Čirba įveikė Ivo Cirulį – latvis antrojo važiavimo metu nestartavo, tad pergalė atiteko lietuviui. Top 16 Benediktas nugalėjo Pawel Grosz ir pateko tarp aštuonių geriausių. Top 8 kovoje su Piotr Wiecek B. Čirba apsisuko ir taip užbaigė savo pasirodymą trečiame Europos Drifto Čempionato etape. Pirmą vietą iškovojo airis Conor Shanahan, antras liko P. Wiecek, trečias – Adam Zalewski.

Sekmadienį į Bikerniekų trasą grįžo ir technines problemas išsisprendęs A. Vasiliauskas. Kaunietis kvalifikacijoje surinko 81 tašką ir užėmė 17 vietą. B. Čirba kvalifikacijoje surinko 86 taškus, užėmė 12 vietą. Tuo tarpu G. Ivanauskas vėl neįveikė kvalifikacijos barjero.

A. Vasiliauskas Top 32 etape po one more time kovos nusileido portugalui D. Correia, o B. Čirba nugalėjo italą – M. Vacca.

Top 16 Benediktas įveikė čeką M. Zakouril, o ketvirtfinalyje – suomį J. Poytalaakso. Didžioji intriga užvirė pusfinalyje, kuriame pirmuoju lietuvio konkurentu tapo daugkartinis čempionas ir vienas iš geriausių pasaulio drifterių – James „Mašina“ Deane. Dar pirmojo poros važiavimo metu sportininkai neišvengė kontakto – airis gavo 10 minučių, jog išsispręstų technines problemas. Nepaisant to, sportininkai vėl grįžo prie starto linijos lemiamai kovai. Paskutiniame trasos posūkyje, trūkus J. Deane variklio diržui, 2020-ųjų Drift Masters čempionas nebaigė trasos ir B. Čirba pateko į finalą, kuriame pasikartojo Austrijos etapo scenarijus – prie starto linijos ir vėl susitiko B. Čirba ir P. Więcek.

Kaip ir šeštadienį, savo pranašumą įrodė P. Wiecek, o  B. Čirba užėmė antrą vietą ketvirtame etape DMEC. Trečioji vieta atiteko airiui J. Deane.

Drift Masters nuotr.

Šiuo metu B. Čirba, Europos Drifto Čempionate, yra 3-ioje lentelės pozicijoje su 275 taškais ir antroje vietoje esančiam airiui, C. Shanahan, nusileidžia tik 6 taškais. Pirmasis lentelėje – P. Więcek su 401 tašku.