Dvam Keturi

DRIFT FINALS nugalėtojai aiškūs

Finalinis Lietuvos drifto čempionato etapas vyksta Kačerginės Nemuno Žiedo trasoje. Paskutiniam etapui organizatoriaus pateiktais duomenimis užsiregistravo net 27 drifteriai. Čia galima išvysti visokio kalibro vairuotojų, nuo Semi Pro, kuriems sezono gale atsirado drąsos pasibandyti PRO, iki senų sugrįžtančių drifto vilkų.

Foto: Dvam_Keturi

Kvalifikacija

VietaDrifterisTaškai
1Nikolass Bertans90
2Aurimas Vaškelis87
3Donatas Macpreikšas80
4Simas Kvietkauskas78
5Kęstutis Kelpša77
6Salvijus Budrys76
7Andrius Vasiliauskas76
8Kęstutis Telmentas74
9Kęstutis Petronis71
10Aleksandras Ivanovas71
11Valdas Vindžigelskis68
12Deimantė Radzevičiūtė61
13Sandra Janušauskaitė57
14Aurimas Janeika56.5
15Linas Kleivnskas56
16Edvinas Pocius48
17Egidijus Didžiulis46
18Gediminas Levickas0

Įpusėjus antriems važiavimams dalyvius netikėtai užklupo lietus ir gerokai sumaišė kvalifikacijos lentelę, vienas iš favoritų Gediminas Levickas kvalifikacijos nepraėjo.

Į pirmąjį važiavimą neatvyko dėl išmetimo kolektoriaus problemų, o antrame nepavyko suvažiuoti dėl sudėtingų trasos salygų.

Kitas favoritas, kuriam kortos jau nuo pat kvalifikacijos susimaišė yra Andrius Vasiliauskas, šis kvalifikacijoje liko 7-oje pozicijoje, kai tuo tarpu pagrindinis jo konkurentas NikNak kvalifikavosi pirmas.

Ups.
Tik registruoti vartotojai mato šį turinį. Registruokis ir žiūrėk!

TOP16

Poriniai važiavimai nuo pat pradžių buvo virinantys kraują, antroje TOP 16 pusėje daugkartinis Lietuvos Drifto Karalius Andrius Vasiliauskas susitiko su pirmą žingsnį PRO lygoje dedančiu iki šio savaitgalio buvusiu Semi Pro pilotu Aleksandru Ivanovu. PRO lygos debiutantas su savo baltu ką tik iš garažo išriedėjusiu BMW pirmuku nustebino ir ant kojų pakėlė visus iki vieno ant kalnelio stebėjusius žiūrovus. Nuo pat pirmų trasos metrų šokęs Drifto Karaliui ant durų, klausimų ko jis čia atėjo ko gero nepaliko niekam, tačiau po ONE MORE TIME teko pripažinti Andriaus Vasiliausko pergalę.

Foto: Alfonsas Rakauskas Photography

Antras didelis TOP 16 smūgis buvo Donato Macpreikšo prakeiksmo pratęsimas, šį kartą, drifteriui važiuojant lead važiavimą prieš Aurimą Janeiką neatlaikė greičių dėžė. Taip nesėkmingai varžybos dar vienam iš favoritų baigėsi labai anksti.

Foto: Alfonsas Rakauskas Photography

Net ir esant neaiškaus sukibimo dangai, dalyviai TOP 16 formate apsiėjo be incidentų, visi atitvarai liko nepaliesti.

TOP 8

Nuo čia prasidėjo tikros šaltakraujiškos kovos, pirmoje poroje iškart susitiko du komandos bičiuliai, Nikolass Bertans ir Kestutis Petronis. Abu drifteriai buvo ištroškę pergalės, tačiau pirmame važiavime abu prisidarė nemažai klaidų, teisėjai skyrė ONE MORE TIME, kurio metu jaunėlis iš Latvijos sugebėjo nukauti į trasą grįžusį seną vilką.

Foto: Alfonsas Rakauskas Photography

Antroje poroje susitiko Kačerginėje šį sezoną jau tarpusavyje besivaržę sportininkai, Simas Kvietkauskas prieš Kęstutį Kelpšą. Praėjusį kartą fakto teisėjai skelbdami nugalėtoją sumaišė startinius numerius ir atėmė pergalę iš Simo, tad šis šį kartą padarė viską, kad primintų teisėjams savo vardą, to užteko kelialapiui į TOP 4.

Foto: Alfonsas Rakauskas Photography

Ko gero visų labiausiai laukta kova buvo tarp Aurimo Vaškelio ir Andriaus Vasiliausko. Abu drifteriai norėjo šios pergalės be galo, Andrius kovojo dėl drifto karaliaus titulo, na o Aurimas ne veltui Britų buvo pramintas Lietuvos Lunatiku. Kova buvo labai artima, gaila, bet šie drifteriai nepadarė savo geriausių vakaro važiavimų šioje dvikovoje. Teisėjai peržiūrėjo važiavimų pakartojimus ir pergalę skyrė raketinio pirmuko pilotui Aurimui Vaškeliui.

Foto: Alfonsas Rakauskas Photography

TOP 4

Čia įtampos tikrai nesumažėjo, pirmoje kovoje susitiko Simas Kvietkauskas ir Nikolass Bertans. Tautiečiui drifteriui bešvenčiančiam savo gimtadienį trasoje, atsipalaiduoti Latvis neleido nei kiek, rėmė į šoną tarsi nebūtų rytojaus ir taip iškovojo kelialapį į finalą.

Foto: Alfonsas Rakauskas Photography

Ketvirtfinalio kovas pabaigė Aurimas Vaškelis ir Valdas Vindžigelskis. Abu drifteriai atidavė visas jėgas, šioje kovoje dūmų buvo beprotiškai daug. Po pirmo važiavimo teisėjai negalėjo nuspręsti kuris pasirodė geriau, tad skyrė ONE MORE TIME. Antrame važiavime teisėjams didesnį įspūdį paliko priešininkus lyg saulėgrąžas kremtantis Aurimas Vaškelis.

Foto: Alfonsas Rakauskas Photography

Kova dėl trečios vietos

Mažajame finale susitiko vienas kito verti priešininkai, Simas Kvietkauskas ir Valdas Vindžigelskis šie užsimontavę po paskutinį padangų komplektą stojo prie starto išsiaiškinti, kuris visgi vešis trečios vietos taurę namo. Gimtadienį švenčiantis drifteris buvo nusiteikes parsivežti namo tą trofėjų, tačiau planas neišdegė, važiavimuose šiek tiek pritrūko ir taurė iškeliavo į pajūrį.

Foto: Alfonsas Rakauskas Photography

Finalas

Etapas baigėsi visiškai ne taip, kaip prasidėjo ar, kaip buvo galima tikėtis. Finale turėjo susitikti komandos nariai Aurimas Vaškelis ir Nikolass Bertans, tačiau lietuvio bolidas sugalvojo, kad susitikimas nukeliamas kitiems metams. Pirmos vietos taurė iškeliauja vėl į Latviją.

Foto: Alfonsas Rakauskas Photography

Už nuotraukas dėkojame: https://www.facebook.com/AlfonsasRakauskasFoto/photos_by


Parašykite komentarą
Ankstesnis straipsnis
Lukas Šačkus

Trečiajame „Arena Drift CUP“ etape pergalę šventė Vilius Laukys

Kitas straipsnis
LASF

Video iš ketvirtojo semi-pro etapo (Elephant drift team, IRT)

Susiję straipsniai:

Tu grįžai!

Registruoti ir prisijungę vartotojai mato daugiau, tad skaityk toliau.

Prisijunk ir matyk daugiau

Esi registruotas vartotojas? Prisijunk.
Jei neturi vartotojo driftas.lt platformoje – ne bėda. Registruokis ir matyk daugiau!

Pamiršai slaptažodį? registruotis

Naršydami Driftas.lt puslapyje ir StatauSkersą el. parduotuvėje sutinkate, jog naudojame slapukus, kurie užtikrina sklandų apsipirkimą. Daugiau informacijos