Paaiškėjo 2021-ųjų Lietuvos drifto čempionas

Lietuvos Drifto Čempionato organizatoriai paskelbė šių metų sezono rezultatus. 2021-ųjų metų čempionu tapo Benediktas Čirba – Urta drift komandos pilotas. Antras liko Andrius Vasiliauskas, trečias – Donatas Macpreikšas.

Šį savaitgalį, Rygoje, vyko paskutinis, šeštasis, Lietuvos Drifto Čempionato etapas. Bikerniekuose buvo naudojama Europos Drifto Čempionato trasos konfigūracija – su sienos dalimi paskutiniame posūkyje.

Geriausiai iš lietuvių kvalifikacijoje pasirodė po 88 taškus surinkę B. Čirba ir A. Vasiliauskas. Šie rezultatai lėmė ketvirtą ir penktą vietas tarp visų varžybų dalyvių. D. Macpreikšo pasirodymą teisėjai įvertino 81 tašku, Gedimino Ivanausko – 78, Kęstučio Telmento – 77.5, Giedriaus Zabulionio – 70, Valdo Vindžigelskio – 56, Arūno Černevičiaus – 49. Vytantas Rimkus, Gediminas Levickas bei Sandra Janušauskaitė trasos neišpildė todėl gavo nulius.

Top 24 etape G. Zabulionis nuleido Juha Rintaten, K. Telmentas įveikė Arturs Miškins, o V. Vindžigelskis – G. Ivanauską.

Top 16 kovose B. Čirba nugalėjo Oliver Randalu, A. Vasiliauskas – K. Telmentą, o D. Macpreikšas – V. Vindžigelskį.

Važiavimų lentelė lėmė, jog jau Top 8 etape paaiškėjo šių metų Lietuvos Drifto Čempionato prizininkai. Po daug diskusijų sukėlusio kontakto paskutiniame posūkyje, A. Vasiliauskas turėjo pripažinti B. Čirbos pranašumą, o Mihkel Norman Tults skrydis į padangas, kitapus tribūnų, pastūmėjo D. Macpreikšą į pusfinalį.

B. Čirba tapo Lietuvos čempionu, perėmęs titulą iš A. Vasiliausko, o D. Macpreikšas iš trečios į ketvirtą vietą nustūmė V. Vindžigelskį.

Pusfinalyje Benediktas nusileido Joakim Andersson, o Donatas žengė į finalą nugalėdamas Ivo Cīrulis. Finalinės kovos lėmė, jog ant aukščiausio pakylos laiptelio Rygoje užlipo J. Andersson, antras liko D. Macpreikšas, trečias – B. Čirba.

Benedikto pergalė mažąjame finale lėmė ir tai, jog lietuvis pirmą kartą tapo Baltijos šalių drifto čempionu.

Sezono rezultatų įskaitos lentelė↓

VietaVairuotojas123456Sezono taškaiĮskaitiniai taškai
VietaVardas PavardėI ETAPASII ETAPASIII ETAPASV ETAPASVI ETAPASSEZONO TAŠKAIĮSKAITINIAI