Kuo stebina antrasis Omano Drifto Čempionato etapas?

Į antrąjį OIDC 2022 etapą sugrįžo du Lietuvos atstovai – Benediktas Čirba ir Andrius Vasiliauskas. Pasirengę savotiškam revanšui, sportininkai treniruotėse rodė aukštą klasę ir netiesiogiai įspėjo savo varžovus – lietuviai pasirengę eiti iki galo!

„Antrojo etapo trasa jau daug sudėtingesnė, ypač paskutinis posūkis, kuris, manau nulems daug: arba pataikysi, arba ne“

Mantas Kulvinskas

Benedikto komandos spotter’is, Mantas Kulvinskas, dalijosi pastebėjimais: „Pirmasis etapas buvo labai lengvas, kaip įžanga – du posūkiai/du persimetimai. Antrojo etapo trasa jau daug sudėtingesnė, ypač paskutinis posūkis, kuris, manau, nulems daug: arba pataikysi, arba ne. “

Svarbu paminėti, jog treniruotėse, dieną, oras buvo šiltesnis nei kvalifikacijos metu, todėl padangų sukibimas skiriasi – kiekvienas drifteris rodo savo meistriškumą ir pasiruošimą prisitaikydamas prie esamos situacijos ir prisijaukindamas aplinkybes.

Kvalifikacija lietuviams

Andrius Vasiliauskas, dėl savo BMW E92 variklio gedimo pirmojo etapo kvalifikacijoje dalyvo su skolintu automobiliu, o sugedus jam praleido porinius važiavimus, nusiteikė kovingai – pakankamai sudėtingą trasos konfigūraciją sportininkas įveikė be didesnių nesklandumų: pirmame posūkyje pasirinktas šiek tiek per platus kampas nesutrukdė Lietuvos atstovui išpildyti trasos reikalavimų ir pademonstruoti 85,7 taško vertą rezultatą pirmuoju važiavimu. Antrame važiavime, prieš finišo tiesiąją, lietuvis apsisuko, o bendroje kvalifikacijos įskaitoje užėmė 7 vietą.

„Šiose varžybose konfigūracija nubraižyta taip, jog važiuodami kertame uždažytas senos trasos vietas“

Andrius Vasiliauskas

„Šiais metais trasa tikrai prasta – joje daug netikėtumų. Šiose varžybose konfigūracija nubraižyta taip, jog važiuodami kertame uždažytas senos trasos vietas. Pirmoji uždažyta vieta yra trasos pradžioje, kita – gale. Paskutiniame posūkyje dėl to ir apsisukau – norėjau išlikti zonoje, o tos vietos labai slidžios“ – įspūdžiais po antrojo važiavimo dalijosi A. Vasiliauskas.

Oman Automobile Association nuotr.

Benediktas Čirba, pirmame etape nusileidęs tik olandui Clint van Oort, kvalifikacijoje neišvengė minimalių korekcijų ir ne iki galo iššėrė paskutinį posūkį. Sportininkas trasos konfigūraciją išpildė ir surinko 84 taškus pirmuoju kvalifikacijos važiavimu. Antrasis važiavimas rezultato nepagerino – trasą įveikti pavyko, tačiau drifteriui trūko tikslumo. Surinkęs 82 taškus šiame važiavime, Benas užsitikrino 8 vietą bendroje kvalifikacijos įskaitoje.

Lietuvių kvalifikaciniai važiavimai:

Pirmo etapo lyderių pasirodymai

Pirmojo etapo kvalifikacijos nugalėtojas, britas Martin Richards, surinko 88 taškus pirmuoju ir 86,3 antruoju važiavimu. Pelnęs 5 vietą bendroje kvalifikacijos įskaitoje, drifteris vienas iš pirmųjų, antrojo etapo dalyvių, pademonstravusių puikų trasos išpildymą, be didesnių klaidų.

Clint van Oort – pelnęs laimėtojo titulą pirmame etape, kvalifikacijoje parodė neužtikrintą važiavimą – klaidos pirmojoje zonoje ir ne iki galo išpildyti clippin’ai rodo, jog trasa iš sportininkų reikalauja gerokai daugiau nei praėjusiame etape. Olandas pirmame kvalifikacijos važiavime surinko 69 taškus, antrame – 71 ir užėmė 22 vietą bendroje įskaitoje.

Kvalifikacijos lyderiu šiame etape tapo Omano atstovas Haitham Al Hadidi, surinkęs 91,7 ir 69,7 taško.

Antrojo etapo dalyvių sąrašą pamatyk čia ↓

Organizatorių nuotr.

Jau rytoj – vasario 11 dieną – išvysime Top 32 kovas ir sužinosime antrojo Omano Drifto Čempionato nugalėtoją. Ar tai bus lietuvis?

Porinius važiavimus kviečiame stebėti driftas.lt facebook ir instagram paskyrose. Jų pradžia – 14:10 Lietuvos laiku.

Parašykite komentarą
Ankstesnis straipsnis

Pirmoji B. Čirbos ir LDČ Pro lygos podiumo pažintis

Kitas straipsnis

Antrasis OIDC etapas: lietuvių kelionė podiumo link

Susiję straipsniai:

Naršydami Driftas.lt puslapyje ir StatauSkersą el. parduotuvėje sutinkate, jog naudojame slapukus, kurie užtikrina sklandų apsipirkimą. Daugiau informacijos