Trečiame Baltijos šalių drifto etape netrūko dramos

Paskutinį vasaros savaitgalį Rygoje vykusiose drifto varžybose netrūko atkaklių kovų ir kvapą gniaužiančių epizodų. Bikerniekų trasos „Raganų katilo“ konfigūracijoje vyko trečiasis Lietuvos ir Baltijos drifto čempionatų etapas.

„Raganų Katilas tikrai turi savotiško šarmo ir žavesio, tačiau nereikia pamiršti, jog tai viena iš sudėtingesnių drifto trasų.“

Benediktas Čirba

„Raganų Katilas tikrai turi savotiško šarmo ir žavesio, tačiau nereikia pamiršti, jog tai viena iš sudėtingesnių drifto trasų. Čia yra ir aštrių posūkių, ir pakilimų, tad vietos klaidoms beveik nėra,“ – pirmos dienos treniruočių įkarštyje komentavo Benediktas Čirba.

Prieš pat kvalifikacinius važiavimus, sugedus B. Čirbos BMW, komandos technikams pritrūko laiko sutvarkyti bolidą. Sakoma, kad draugą pažinsi nelaimėje – į pagalbą atskubėjo Semi-Pro lygos dalyvė Sandra Janušauskaitė, kuri paskolino savo automobilį. Benediktas spėjo išvažiuoti į kvalifikaciją bei parodyti 16-ą rezultatą bendroje lentelėje.

Pro lygos kvalifikacijoje pirmąją vietą pelnė Estijos atstovas Oliver Randalu surinkęs 90 taškų, Lietuvos atstovų gretose daugiausiai taškų, po 81, gavo trys sportininkai– Andrius Vasiliauskas, Gediminas Levickas ir Donatas Macpreikšas.  Gediminas Ivanauskas ir Linas Klevinskas surinko po 74 taškus, B. Čirba ir Valdas Vindžigelskis – po 71 tašką,  Salvijus Budrys pelnė 69 kvalifikacinius taškus, Giedrius Zabulionis 68 taškus, o Arūnas Černevičius – 64 kvalifikacijos taškus.

Pirmame porinių važiavimų etape B. Čirba nugalėjo V. Vindžigelskį, G. Zabulionis estą Andri Raudva, G. Ivanauskas – A. Černevičių, S. Budrys – Liną Klevinską.

Top 16 kovose B. Čirba įveikė kvalifikacijos nugalėtoją O. Randalu, A. Vasiliauskas – G. Zabulionį, G. Ivanauskas – G. Levicką, D. Macpreikšas – latvį Rolands Berzinš, o S. Budrys nusileido Lauri Heinonen iš Suomijos.

Tarp aštuonių geriausių pateko keturi Lietuvos sportininkai. Top 8 kovose B. Čirba įveikė latvį Raitis Maurans, A. Vasiliauskas – G. Ivanauską, o D. Macpreikšas nusileido L. Heinonen.

Pusfinalyje susitiko du Lietuvos drifto čempionai – B. Čirba ir A. Vasiliauskas. Net ir važiuodamas su skolintu automobiliu, „Raganų katilo“ trasą geriau įveikė Benediktas ir pateko į finalą, kuriame kovojo su latviu Nikolas Bertans. Šioje dvikovoje geriau pasirodė kaimyninės šalies atstovas, o B. Čirbai atiteko II vieta trečiame Baltijos šalių drifto etape.

Suvedus Lietuvos čempionato trečiojo etapo rezultatus pirma vieta atiteko B. Čirbai, antra A. Vasiliauskui, trečia – D. Macpreikšui.

“Nustebinau pats save. Labai džiaugiuosi visų kolegų pasiekimais ir didžiuojuosi drifto bendruomene.”

Benediktas Čirba

„Nustebinau pats save“, – po varžybų komentavo B. Čirba – „Labai džiaugiuosi visų kolegų pasiekimais ir didžiuojuosi drifto bendruomene. Duoti savo automobilį kitam sportininkui  – drąsu ir gerbtina. Tai parodo, kiek pasitikėjimo ir bendrystės yra šioje bendruomenėje. Didelis ačiū Sandrai.“

Kitas Baltijos drifto čempionato etapas, rugsėjo 18 – 19 dienomis, vyks Estijoje, Kehala trasoje.

Ankstesnis straipsnis

Paskutinį vasaros savaitgalį Rygoje rinksis geriausi Baltijos šalių drifteriai

Kitas straipsnis

Šį savaitgalį paaiškės Lietuvos bei Baltijos šalių drifto čempionas

Susiję straipsniai:

Naršydami Driftas.lt puslapyje ir StatauSkersą el. parduotuvėje sutinkate, jog naudojame slapukus, kurie užtikrina sklandų apsipirkimą. Daugiau informacijos