Graikijoje sėkmingai pasirodė Lietuvos drifto atstovai

Šį savaitgalį Graikijoje vykusiose drifto varžybose sėkmingai pasirodė Lietuvos atstovai. Spalio 5 – 8 dienomis Serres lenktynių trasoje vyko paskutinis šių metų „Drift Queen“ čempionato etapas ir Europos Tautų varžybos.

„Drift Queen“ čempionatas

Penktame „Drift Queen“ čempionato etape mūsų šalies atstovė Sandra Janušauskaitė kvalifikacijoje užėmė ketvirtą vietą, o poriniuose važiavimuose lipo ant podiumo laiptelio. Kregždę vairuojanti lietuvė iškovojo trečią vietą ir šio rezultato užteko, jog „Drift Happens Team“ komandos narė taptų 2023-ųjų metų Europos drifto nugalėtoja moterų klasėje.

Buvau priešiškai nusiteikusi prieš visas moterų įskaitas sporto šakose, kuriose pranašumą nulemia ne fizinės savybės, o technikos parengimo lygis. Manau, kad taip menkinami moterų sugebėjimai. Visgi, susipažinusi su drifte važiuojančiomis merginomis supratau, jog daugelis jų yra stipresnės nei vyrai, todėl man buvo garbė su jomis varžytis ir nugalėti čempionate. Norėčiau padėkoti visiems, kurie padėjo ir palaikė mane šioje kelionėje į titulą.

Sandra Janušauskaitė

Pernai metų nugalėtoja Natalia Iocsak iš Rumunijos čempionate užėmė antrą vietą, prancūzė Alena Renaude liko trečia.

Europos Tautų varžybos

Sekmadienį vyko Europos Tautų varžybos, kuriose Lietuvą atstovavo Gediminas Levickas, Sandra Janušauskaitė, Kęstutis Kelpša, Silvestras Bieliauskas bei Donatas Macpreikšas. Pagal varžybų reglamentą, kvalifikaciniuose važiavimuose buvo vertinami geriausi trys kiekvienos šalies sportininkų pasirodymai ir pagal jų surinktus taškus komandos buvo paskirstytos į porinius važiavimus. G. Levickas surinko 94.5, D. Macpreikšas – 85.75, K. Kelpša – 83, S. Janušauskaitė – 75, S. Bieliauskas – 70.75 balo. Šie rezultatai lėmė, jog Lietuva kvalifikavosi penktoje vietoje.

Ketvirtfinalyje lietuviai 2:1 eliminavo Čekijos atstovus, pusfinalyje 1:2 nusileido Kiprui. Mažajame finale Lietuva 2:1 įveikė Rumuniją ir iškovojo pirmąjį titulą šalies istorijoje.

Artimiausios varžybos

Spalio 20 – 21 dienomis Kipre vyks paskutinis, šeštasis, „Drift Kings“ čempionato etapas. Šiuo metu Gediminas Levickas čempionate rikiuojasi antras ir turi šansų nugalėti metinėje įskaitoje, Sandra Janušauskaitė yra šešta ir gali pakilti į trečią vietą.