Pirmosios Lietuvoje drifto varžybos moterims – jau šį sekmadienį

Šį savaitgalį Marijampolė taps tikra drifto sostine. Čia vienu metu vyks net du renginiai – pilotai kausis antrame „Arena Drift CUP“ etape, o taip pat čia bus surengtos pirmos drifto varžybos moterims ir merginoms – „Baltic Sea Drift Queen CUP“. Drifto trasoje pasirodys kelios dešimtys pilotų ne tik iš Lietuvos, bet ir už užsienio.

Jau nuo sekmadienio ryto „Marijampolės drift arenoje“ trasoje prasidės kvapą gniaužiantys drifto pilotų važiavimai ir dvikovos. Antrajame „Arena Drift CUP“ etape susirungs beveik 40 pilotų. Čia varžysis ir STREET, ir SEMI-PRO, ir PRO lygos pilotai. Žiūrovai pamatys „Aros Drift Team“, „BMWFAN“, „Madside Drift Team“, „IRT – OlyBet“, „Arena Racing Team“, „Gedas Racing“, „Voverė Drift“, „Elephant Drift Team“, „Side To Side“, „Motosport Ukmergė“, „Drift Happens“, „Ne, nu, tai taip“, „Ultraride“ ir kitų komandų pilotus.

Visi jie varžysis dėl piniginio prizo ir geriausio drifto piloto vardo. „Arena Drift CUP“ prizinis fondas šiemet sieks 2000 eurų. Prizas bus padalintas ir jo dalis bus įteikta kiekvieno etapo metu. Tai reiškia, kad kiekvieno etapo metu bus apdovanoti trys geriausi pilotai, kurie pasidalins 500 eurų. Taip pat geriausius pilotus savo dovanomis sveikins ir renginių rėmėjai.

Daugiausiai užsiregistravusių dalyvių atstovauja SEMI-PRO lygą, tačiau taip pat varžybose dalyvaus ir nemažai profesionalių pilotų. Tarp jų yra Simas Kvietkauskas, Kastytis Alekna. Taip pat varžybose dalyvaus ir viena pilotė moteris – Indrė Senkutė iš „BMWFAN“ komandos. Trasoje pasirodys ir keli jauni pilotai, dar neturintys pilnametystės. Tarp jų ir Laurynas Jurčiukonis prieš savaitę laimėjęs Lietuvos drifto čempionato „Street“ II etapą. Varžybose taip pat dalyvaus Raivis Rugelis iš Latvijos.

Daugiausiai pilotų trasoje vairuos BMW markės automobilius. Tačiau varžybose bus ir keli NISSAN bolidai. Juos vairuos Vilius Laukys ir Laimonas Laukys iš komandos „Elephant Drift Team“, Edgaras Kilbovskis iš „Side To Side“ komandos, Kastytis Alekna iš „Arena Racing Team“ komandos.

Organizatoriai primena, kad „Arena Drift CUP“ varžybose šiemet pritaikyta „Limited“ padangos taisyklė, kuri ir leis suvienodinti visų pilotų galimybes. „Tai reiškia, kad pilotai galės važiuoti su padangomis iš pateikto sąrašo, kuris sudarytas taip, kad visos padangos turėtų vienodas arba labai panašias sukibimo savybes. Kitaip sakant, net ir labai galingas automobilis trasoje negalės pabėgti nuo silpno ir atvirkščiai. Taip norime išlaikyti pagrindinį renginio tikslą – sukurti vienodas galimybes varžytis visiems pilotams“, – sako renginio organizatorius Kastytis Alekna.

Organizatoriai šiemet įvedė ir dar vieną taisyklę, kuri suteikia daugiau galimybių pilotams varžytis vienodomis sąlygomis. Nuo šiol kiekviename „Marijampolės drift arenoje“ organizuojamame renginyje pilotams bus skiriamas vienodas treniruočių skaičius. Iki šiol buvo skiriamas laikas treniruotėms, bet jų metu pilotams tekdavo skirtingas važiavimų skaičius.

Atskiros varžyboms tik moterims

Šį sekmadienį Marijampolėje žiūrovai galės stebėti ir piločių moterų drifto varžybas – „Baltic Seam Drift Queen CUP“. Šios varžybos Lietuvoje šiemet vyks pirmą kartą. „Renginio idėja sulaukė susidomėjimo ir jau beveik 10 piločių planuoja dalyvauti renginyje iš Vokietijos, Lenkijos, Latvijos, Estijos ir, žinoma Lietuvos“, – sako organizatoriai.

Indrė Senkutė

Trasoje žiūrovai pamatys ir puikiai automobilių sporto mėgėjams žinomą I.Senkutę iš „BMWFAN“ komandos. Pagal profesiją ekonomistė ir dešimtmetį pardavimo srityje dirbanti I.Senkutė drifto trasoje užsitarnavusi sportininkės statusą. Varžybose ji startuos su jos pačios kurtu BMW e82 #WolfFighter, kuris paruoštas ERA Customs dirbtuvėse.

Trasoje pasirodys ir ketvirtą drifto sezoną pradedanti Ketija Birzule iš Latvijos, pernai laimėjusi Latvijos moterų drifto taurę. Šios pilotės aistra drifto trasai nenugalima – dviejų dukrų mama varžybose dalyvavo net nėštumo metu. O jos treneris ir mechanikas yra vyras, kuris pats sukūrė jos pirmąjį automobilį, o dabar dirba ties žmonos bolidu SEMI-Pro lygai. Tad driftas – visos šeimos gyvenimo būdas.

Neringa Žutautaitė

Dėl geriausios drifto pilotės vardo varžysis ir daugiau merginų. Tarp jų – Neringa Žutautaitė iš STREET lygos. Varžybose ji vairuos 2,8 litro BMW E46, kurį pati vadina „nemirštančia plyta“. Antrus metus drifto bolidą vairuojanti mergina džiaugiasi, kad išdrįso išbandyti save drifto trasoje. Kaip pati sako, ji tik paprasta mergina, kuri pildo savo svajones.

Kristiana Lapinskaitė

Trasoje taip pat išvysime „BLEG Motosport“ komandos atstovė – pilotę Kristianą Lapinskaitę. Ji puikiai žinoma autosporto bendruomenei, nes jau ne vienerius metus varžosi slalomo bei drifto varžybose „Street“ ir „Semi-Pro“ lygų čempionatuose ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Šiuo metu K.Lapinskaitė dirba renginių organizavimo srityje, tačiau sako negalėjusi praleisti pirmųjų Lietuvoje drifto varžybų moterims. Marijampolės trasoje ji dalyvaus su nuomotu „Drift Arena Racing Team“ bolidu ir žada žiūrovams įspūdingus vaizdus trasoje „Driftas – tai lyg mokėjimas važiuoti dviračiu – net po ilgos pertraukos įgūdžių pamiršti neįmanoma“, – sako pilotė.

Tamara Rutkovska

„Baltic Seam Drift Queen CUP“ trasoje taip pat pasirodys dar viena STREET Lygos pilotė iš Latvijos – Sabine Andriksone. BMW bolidą taip pat vairuos Tamara Rutkovska.

Organizatoriai primena, kad abu renginiai vyks tą pačią dieną, taigi žiūrovai pamatys dar daugiau išskirtinio grožio bolidų, kvapą gniaužiančių vaizdų ir važiavimų. „Džiaugiamės, kad drifto renginiai Marijampolėje tampa vis didesni ir apie juos kalbama vis plačiau. Šiemet sulaukiame dalyvių ir iš kaimyninių šalių, o tai reiškia, kad mūsų organizuojamos varžybos tampa tarptautinėmis“, – sakė K.Alekna.

Tiek „Arena Drift CUP“ pilotai, tiek „Baltic Sea Drift Queen CUP“ pilotės į renginio vietą bus kviečiami atvykti pagal išankstinės registracijos metu paskirtu laiku, arenoje kiekvienas pilotas ar pilotė gaus priskirtą vietą parkavimo zonoje. Tai padės išvengti spūsčių ir chaoso aikštelėje.

Sekmadienio renginių „Marijampolės drift arenoje“ tvarkaraštis
09:00 – 10:30 Registracija, techninė komisija
10:30 – 11:00 Dalyvių susirinkimas (1)
11:00 – 13:00 Treniruotė (grupėmis) 8 važiavimai
13:00 – 13:15 Dalyvių susirinkimas (2)
13:15 – 14:45 Treniruotė (grupėmis) 4 važiavimai
14:45 – 15:00 Dalyvių susirinkimas (3)
15:10 – 17:00 Kvalifikacija 2 važiavimai
17:10 – 17:30 Dalyvių susirinkimas (4)
17:40 – 19:40 Poriniai važiavimai
19:50 – 20:00 Apdovanojimai

Parašykite komentarą
Ankstesnis straipsnis

Lietuvos drifto čempionato STREET II etapą laimėjo L. Jurčiukonis

Kitas straipsnis

Elephant Drift Team apžvelgia uphillą (video)

Susiję straipsniai:
Plačiau →

Drift Hub apie Arena Drift Cup

Donatas iš Drift Hub youtube kanalo dalinasi video iš Arena Drift Cup varžybų Panevėžyje, kviečiame pasižiūrėti.

Tu grįžai!

Registruoti ir prisijungę vartotojai mato daugiau, tad skaityk toliau.

Prisijunk ir matyk daugiau

Esi registruotas vartotojas? Prisijunk.
Jei neturi vartotojo driftas.lt platformoje – ne bėda. Registruokis ir matyk daugiau!

Pamiršai slaptažodį? registruotis

Naršydami Driftas.lt puslapyje ir StatauSkersą el. parduotuvėje sutinkate, jog naudojame slapukus, kurie užtikrina sklandų apsipirkimą. Daugiau informacijos