Anglijoje – A. Vaškelio pergalė!

Šį savaitgalį Teesside trasoje prasidėjo Britų drifto čempionatas, kurio pro lygoje dalyvavo ir trys lietuviai – Aurimas Vaškelis, Arūnas Narmontas bei Nerijus Voliukevičius.

BDC šiais metais sportininkai važiuoja vienodomis padangomis – 265 pločio, kieto mišinio Zestino guma.

Arūnas Narmontas – G3OCD nuotr.

Kvalifikacijoje geriausiai pasirodė Arūnas – 89,67 taško ir 7 vieta. Pirmojo važiavimo metu Aurimas numontavo padangą ir gavo nulį, tad antrasis buvo lemiamas – 89 taškai ir 9 vieta. Tuo tarpu Nerijus surinko 82,33 ir liko dvidešimt antras.

Top 24 kovos

Britų drifto čempionate 1 – 8 vietas kvalifikacijoje užėmę sportininkai iškart patenka į Top 16 etapą, o 9 – 24 rezultatą parodę dalyviai tęsia kovas dėl patekimo tarp šešiolikos geriausių.

Nerijus Voliukevičius – Beasy media nuotr.

Šiame etape A. Vaškelis susitiko su Maciek Blazejewski – pirmojo važiavimo metu Maciek pasiklydo dūmuose ir padarė kritinę klaidą, o Aurimas gerai išpildė kvalifikacijos liniją. Sportininkams susikeitus vietomis lietuvis visoje trasoje spaudė savo priešininką ir pelnytai pateko į kitą varžybų etapą.

Tuo tarpu Nerijus Voliukevičius pirmojo važiavimo metu su Stefan Stefanov suklydo ir to lėmė, jog lietuvis savo pasirodymą baigė.

Arūno Narmonto nuotr.

Top 16

A. Vaškelio susitinka su Marcus Clare. Važiuodamas iš paskos Aurimas visoje trasoje spaudžia savo varžovą, o susikeitus vietomis šauną gerą kvalifikacinį važiavimą, pabėga nuo varžovo ir patenka į tarp aštuonių geriausių!

Arūnas Narmontas – Oliver Baker. Lietuvis į startą atvažiuoja su šlubuojančia pavarų dėže – neveikia antras bėgis. Pirmojo važiavimo metu lietuvis važiuoja trečiu bėgiu, tačiau BMW pasako ne – „išmeta“ ir šį. Susikeitus vietomis O. Baker atlaiko varžovo spaudimą bei keliauja į kitą etapą.

Top 8

Aurimas Vaškelis – Steven McConnell. Važiuodamas iš paskos kaunietis visoje trasoje spaudžia savo varžovą, o susikeitus vietomis Steven per plačiai važiuoja pirmame posūkyje ir išslysta iš trasos. Aurimas keliauja į pusfinalį!

Aurimas Vaškelis – Floor it Photography nuotr.

Top 4

Dylan Garvey – Aurimas Vaškelis. Abu sportininkai skysta savo „lead“ važiavimuose, tačiau atlieka gerus „chase“ – teisėjai skiria pakartotinę kovą. „Chase“ važiavime Aurimas padaro klaidų, tačiau važiuodamas iš paskos Dylan turi didelių problemų starte – į finalą keliauja lietuvis!

Finalas

Robbie Burgoyne – Aurimas Vaškelis. Pirmojo važiavimo metu Robbie pasistato itin dideliu kampu, tačiau Aurimas išgyvena ir sportininkai sėkmingai atšeria iki finišo. Čia teisėjams užkliūna pernelyg agresyvus A. Vaškelio pasistatymas. Susikeitus vietomis, teisėjų nuomone, Aurimas suvažiuoja neblogą gerą kvalifikacijos liniją, tačiau dėl negiliai išpildytų zonų skiria „one more time“.

Aurimas Vaškelis – Floor it Photography nuotr.

OMT – nebloga Robbie kvalifikacinė linija ir nuostabus Aurimo „chase“. Antrojo važiavimo metu lietuvio „lead“, kaip ir brito „chase“ nebuvo idealūs – ant aukščiausio podiumo laiptelio lipa Aurimas Vaškelis.

„Varžybos praėjo kaip visada – per treniruotes tobulai sekasi, o per lenktynes atsiranda nesklandumai. Bet viskas gerai, kas gerai baigiasi. Turėjau problemų su sankaba, tad kai kurie važiavimai buvo tokie sau. Deja nebuvo laiko ją susitvarkyti. Daug naujų vairuotojų, vienodos padangos, vienodos sąlygos, tai daug įdomiau važiuoti, nes dabar daugiau lemia įgūdžiai, o ne technika.“

Aurimas Vaškelis

Antrasis etapas vyks liepos 5 – 10 dienomis Driftland trasoje. Visą britų čempionato kalendorių rasite čia.

Parašykite komentarą
Ankstesnis straipsnis

Priešsezoninės drifto treniruotės

Kitas straipsnis

J. Deane nevažiuos RDS - airis renkasi Drift Masters

Susiję straipsniai:

Naršydami Driftas.lt puslapyje ir StatauSkersą el. parduotuvėje sutinkate, jog naudojame slapukus, kurie užtikrina sklandų apsipirkimą. Daugiau informacijos